Главная » Ассоциация » «Прозорий бюджет як інструмент громадської участі»

«Прозорий бюджет як інструмент громадської участі»

ХОГО «Асоціація приватних роботодавців» за період з серпня 2017р по лютий 2018р. реалізувала  проект «Прозорий бюджет як інструмент громадської участі» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Бюджет проекту: 226523,00грн.

Ціль проекту –  Підвищити спроможність та активізацію ОГС у сфері моніторингу публічних фінансів та залучення широкого кола активних громадян для визначення прорахунків щодо фінансування видатків місцевого бюджету Харківської області, що спрямовуються на реалізацію заходів сприяння розвитку малого та середнього підприємництва та запропонувати альтернативні заходи програми та/або ефективний перерозподіл коштів бюджету, у тому числі, враховуючи потреби для реалізації прав переселенців із зони АТО та ветеранів АТО.

Результати реализації проекту:

— Проведено аналіз доходної та видаткової частини обласного бюджету за 2013-2017 р.р.

—  Внесено поправку до програми розвитку підприємництва на 2016-2020 рр.відносно перерозподілу бюджетних коштів на вирішення проблем самозайнятості ВПО та ветеранів АТО. В результаті чого Харківської обласною радо було виділено кошті на финансування програми розвитку малого та середнього підприємництва в рамках проекту «Новий відлік», який спрямований на допомогу ВПО і воїнам АТО з відновлення або відкриття свого бізнесу і можливості адаптації у пріймаючіх громадах.

—    Внесено на розгляд проект програми компенсації процентних ставок по кредитуванню для малого та  середнього бізнесу.

  • Розроблено та надруковано методичний посібник «Як контролювати власні грошові кошти в місцевому бюджеті» ( посилання на завантаження ніжче) загальним накладом 500 примірників В розробці матеріалів для посібника приймали участь експерти проекту: Сергій Бабін, Олег Драгунов, Маріанна Горонескуль, Олександр Чумак, експерти Групи бюджетного аналізу Харківської громадської Організації» Асоціація приватних роботодавців» Харківської коаліції малого та середнього бізнесу. При розробці матеріалів методичного посібника використано результати проведеного аналізу бюджету Харківської області та цільових програм. Для ілюстрації використані матеріали розробленої інфографіки. Методичний посібник містить методику ,що використовувалася для проведення аналізу, чисельні та якісні показники, рекомендації громадськості для моніторингу бюджетів, висновки та пропозиції , підсумки та перелік використаних першоджерел.
  • Знято та змонтовано відео

    для інформування громадян щодо їх прав стосовно активної участі у прийнятті рішень по моніторингу та розподілу бюджетних коштів та участі у формування пропозицій до програм місцевого економічного розвитку .

Результати будуть сприяти в подальшому збільшенню прозорості бюджетного процесу та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в рамках програм соціально-економічного розвитку.

Матеріали проекту:

Методичні рекомендації для інститутів громадянського суспільства:

Як контролювати власні грошові кошти в місцевому бюджеті

Інфографічні матеріали результатів аналізу обласного бюджету:

Аналіз бюджету база XLS

Інфографіка презентация