fbpx
Главная » Деятельность » База знаний » До уваги неприбуткових організацій: До  1 січня 2017 року необхідно внести зміни до установчих документів

До уваги неприбуткових організацій: До  1 січня 2017 року необхідно внести зміни до установчих документів

Ще раз, звертаємо  увагу, що 16.07.2016 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

Даною постановою затверджено оновлену форму реєстраційної заяви платника податку (форма 1-РН) та визначено нові ознаки неприбутковості установ і організацій.

Серед основних змін визначено умови включення установ та організацій до Реєстру, а саме відповідність установчих документів вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (заборона розподілу отриманих доходів серед засновників, членів та працівників організації; умови передачі активів іншій неприбутковій організації відповідного виду у разі ліквідації; використання доходів виключно для утримання та реалізації мети та напрямів діяльності організації).

Так,  неприбутковим установам та організаціям необхідно до  1 січня 2017 року:

  • внести зміни до установчих документів у відповідності до вимог пункту 133.4 статті 133 ПКУ;
  • після внесення змін подати реєстраційну заяву за формою 1-РН та завірені копії установчих документів до контролюючого органу.

Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 ПКУ, та не нададуть копії таких документів контролюючому органу, будуть виключені після 1 січня 2017 року з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *