fbpx
Главная » НОВОСТИ » Новости Ассоциации » Что волнует предпринимателей выяснили в ходе интернет-конференции

Что волнует предпринимателей выяснили в ходе интернет-конференции

 31 ЯНВАРЯ ГЛАВНОЕ  УПРАВЛЕНИЕ  ГФС В ХАРЬКОВСЬКОЙ ОБЛАСТИ ПРИ ПОДДЕРЖКЕ АССОЦИАЦИИ ЧАСТНЫХ РАБОТОДАТЕЛЕЙ ПРОВЕЛО ИНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦИЮ «ИЗМЕНЕНИЯ В НАЛОГОВОМ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВЕ ДЛЯ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ.  ДЕКЛАРИРОВАНИЕ ДОЗОДОВ ГРАЖДАН ЗА 2018».

Спикер — заместитель начальника управления коммуникаций Главного управления ГФС в Харьковской области Васильева Ирина Константиновна — ответила на следующие вопросы, присланные в редакцию сайта.

1. Я частный предприниматель на третьей группе единого налога. Среди моих работников есть инвалид второй группы. Скажите, пожалуйста, за этого работника какой размер ЕСВ мне перечислять?

Відповідь: З 01.01.2019 року діє нова норма (передбачена Законом України від 23.11.2018 №2628), яка передбачає, що для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок для працюючих осіб з інвалідністю встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску.

Тобто, з 01 січня 2019 року норма щодо застосування роботодавцями ставки єдиного внеску 8,41% поширюється і на фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Таким чином, мінімальна сума єдиного внеску за особу з інвалідністю складає 350,95 грн.

2. Здравствуйте! У меня среди сотрудников есть пенсионеры. Как им рассчитывать ЕСВ?

Відповідь: Платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами; фізичні особи — підприємці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором.

Єдиний внесок нараховується роботодавцями на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат.

Пільг щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату пенсіонерів, які є найманими працівниками, діючим законодавством не передбачено.

Отже, для разрахунку єдиного внеску до заробітної плати працівника, який також є пенсіонером, застосовується ставка 22 %.

Нагадуємо, що мінімальний розмір єдиного внеску у 2019 році становить 918,06 грн.

3. Читала в интернете, что с этого года предпринимателям на едином налоге при продаже лекарственных препаратов надо использовать РРО. Это действительно так? Спасибо за ответ.

Відповідь: Так, відповідні зміни передбачені Законом України від 23.11.2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019 року.

Таким чином, з 1 січня 2019 року фізичні особи підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обсягу доходу

4. Здравствуйте! Я в прошлом году сдавала в аренду свою машину знакомому. Надо ли мне подавать декларацию?

Відповідь: У разі отримання доходу від надання власного рухомого майна в оренду (суборенду), зокрема  автомобіля, іншій фізичній особі, яка не є підприємцем, необхідно задекларувати такий дохід шляхом подання Декларації про майновий стан і доходи до територіального органу фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.

Кожний об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

5. Я в прошлом году в 4 квартале превысил объем дохода по единому налогу. Что делать, чтобы остаться на упрощенной системе?

Відповідь: Платник єдиного податку першої або другої групи, який перевищив у IV кварталі 2018 року відповідний для своєї групи обсяг доходу, до 18 січня включно мав право подати заяву про перехід на іншу групу єдиного податку: на другу чи третю відповідно. Якщо платник не встиг зробити це вчасно, він втрачає право на застосування спрощеної системи та в подальшому зможе бути платниками єдиного податку лише з другого кварталу цього року.

Щодо третьої групи, то у разі перевищення минулого року обсягу доходу, платник вже не може залишатися платником єдиного податку. Тож по строку 18 січня такий підприємець повинен був подати заяву про перехід на сплату інших податків і зборів.

Нагадую, обсяг доходу для платників єдиного податку першої групи — 300 тисяч гривень протягом календарного року, другої — 1,5 мільйони гривень та третьої — 5 мільйонів гривень на рік.

6. Я предприниматель на общей системе. В прошлом году получила наследство от дяди. Мне надо декларировать этот доход?

Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу України, у річній податковій декларації фізичної особи – підприємця поряд з доходами від підприємницької діяльності відображаються також інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Відповідно, остаточний розрахунок суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб здійснюється з суми загального річного оподатковуваного доходу за звітний податковий рік.

Нагадаю, що підприємці на загальній системі оподаткування подають декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Таким чином, Вам необхідно подати декларацію за 2018 рік до 9 лютого цього року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи, зокрема відомості про спадщину.

7. Какая в этом году ставка единого налога на второй группе?

Відповідь: Ставки єдиного податку для другої групи залежать від мінімальної заробітної плати, що діє на 1 січня звітного року, та протягом року не змінюються.. Згідно з нормами Податкового кодексу України ставка для цієї категорії платників єдиного податку визначається у розмірі до 20 % від мінімальної заробітної плати. Тобто, у 2019 році її максимальний розмір становитиме 4173,00 грн. * 20%: до 834,6 грн.

Ставки затверджуються рішеннями місцевих рад. Зокрема, в м.Харкові Рішенням Харківської міської ради затверджена ставка єдиного податку у розмірі 10 % від мінімальної зарплати,  тобто 417,3 грн.

8. Какие изменения в 2019 году для плательщиков единого налога первой группы?

Відповідь: У зв’язку з тим, що з 1 січня 2019 року змінився розмір прожиткового мінімуму, у 2019 році ставка єдиного податку для першої групи становитиме 192,10 грн.(1 921 грн х 10%)).

Нагадаю, що ставка єдиного податку для першої групи встановлюється рішеннями місцевих рад у межах 10% від прожиткового мінімуму.

Крім того, щомісячно Ви повинні сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Мінімальний розмір ЄСВ у 2019 році – 918,06 грн.

9. Включаются ли в доход и как правильно отражаются в книге доходов и расходов собственные средства предпринимателя,внесенные на расчетный счет?

Відповідь:  Відповідно до норм Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі — підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:

  • виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
  • виручка в натуральній (негрошовій формі);
  • суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Таким чином, власні кошти, які фізична особа — підприємець зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.

10.Я занимался независимой профессиональной деятельностью: адвокат. Теперь хочу закрыть свое дело. Когда надо подать декларацию про доходы?

Відповідь: Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та/або поданих до контролюючого органу за основним місцем обліку: заяви за формою № 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою № 6-ОПП.

При цьому, внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Згідно з п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Платники податку на доходи фізичних осіб подають податкову декларацію до 01 травня року, що настає за звітним (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Чинним законодавством не передбачено особливих термінів подання податкової декларації фізичними особами стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення незалежної професійної діяльності.

Враховуючи викладене, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі її припинення, подає декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року до 01 травня року, що настає за звітним.