fbpx
Главная » Аналитика » СТАТЬИ » Скористайтесь можливістю отримати податкову знижку на навчання до 31 грудня 2018 року

Скористайтесь можливістю отримати податкову знижку на навчання до 31 грудня 2018 року

Нагадуємо, що Податковим кодексом України) передбачено компенсацію частини витрат понесених платником податку за навчання у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах.

Так, платник податків має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти. Витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Також, за результатами 2017 року платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї I ступеня споріднення, незалежно від того чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.

У 2018 році враховуються фактично понесені платником податку витрати на навчання за минулий рік. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.

Повідомляємо, якщо не скористатись правом на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Для отримання права на податкову знижку громадянину України необхідно до 31 грудня 2018 року подати до контролюючих органів за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2017 році. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у ст.166 ПКУ.