своїми ініціативами нагаються максимально підтримувати бізнес під час війни.
Нижче перелік послуг та сервісів для бізнесу від вищезгаданих держустанов:
Автоматична реєстрація ФОП, внесення змін про ФОП, закриття ФОП, протипожежна декларація, підписання документів, декларування зміни ціни на товари, реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту, реєстрація потужностей оператора ринку, Дія QR, Припинення реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів, Внесення змін до потужності оператора ринку харчових продуктів, Заява про набуття статусу резидента Дія.City, єДекларація та ін.
Загальна інформація щодо підтримки бізнесу під час війни —
https://business.diia.gov.ua/wartime (Урядова програма підтримки працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, Українські підприємства, які знаходяться у зоні активних бойових дій, можуть отримати державну допомогу в переміщенні своїх потужностей до західних областей України, Повний огляд ініціатив щодо релокейту підприємств тощо)
Перелік нормативно-правових актів
Експортні процедури і документи в Україні
Кредит до 60 млн грн будь-якому українському підприємству під 0% на час воєнного стану за програмою «5-7-9%»
Уряд прийняв рішення про надання державних гарантій на портфельній основі у 2022 році
Для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу
Дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану
Запущено аграрну платформу Міністерства аграрної політики та продовольства України по збору актуальних потреб аграріїв під посівну в режимі реального часу:
https://agrostatus.org
Створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану:
https://prodsafety.org
Експортний каталог дозяволяє представити іноземним баєрам та підприємствам українських експортерів та їх продукцію для можливої співпраці.
Національна платформа продовольчої безпеки від Держпродспоживслужби
На базі Держпродспоживслужби створена Національна платформа продовольчої безпеки, яка дозволяє об’єднати зусилля військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торговельних мереж, міжнародних організацій для стимулювання розбудови української економіки в умовах війни та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони.
Платформа Biz For Ukraine з пошуку міжнародних проєктів для українських підприємців
Інститут маркетингу (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту запустили проєкт з підтримки бізнесу Biz For Ukraine для українських компаній, які мають можливість дистанційно надавати сервісні послуги для іноземних компаній.
Платформа сприятиме створенню партнерського середовища між українськими та європейськими компаніями для забезпечення робочими проєктами українських спеціалістів. Українські компанії отримають можливість знайти міжнародні проєкти на ринках країн ЄС, а іноземні компанії — послуги від кваліфікованих спеціалістів з України.
Наразі вже понад 60 українських компаній подали заявки на участь у проєкті, серед них найбільш розповсюдженими є пропозиції щодо партнерства за наступними напрямками:
* IT;
* креативна індустрія;
* інжиніринг;
* консалтинг.
Функціонування платформи не обмежено лише наявними секторами, тому до участі запрошують представників українських компаній, які мають можливість віддалено надавати сервісні послуги:
https://forms.gle/hk9MPhrvsSudfHcC8.
Проєкт Keep Going для надання першої допомоги власникам малого бізнесу
Платформу Keep Going створено IT-підприємцями, щоб надати першу допомогу власникам мікро- та малого бізнесу, а також людям творчих професій, які залишилися в Україні та працюють надалі.
Проєкт надає медійну, інформаційну, фінансову підтримку та запускає краудфандингові збори. Звернутися по допомогу на сайті KeepGoing.com.ua можуть команди до 50 осіб чи сімейні бізнеси, постраждалі під час війни.
* сайт: keepgoing.com.ua