«Актуальні питання оподаткування. Запровадження зупинки ризикових податкових накладних»

Статті

29 сентября 2017

«Актуальні питання оподаткування. Запровадження зупинки ризикових податкових накладних»

Увага! Інтернет — конференція 29 вересня 2017 року з 12.00 до 13.00 відбулась Інтернет — конференція за участю начальника Київської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області Клімової Олени Євгенівни на тему: «Актуальні питання оподаткування. Запровадження зупинки ризикових податкових накладних»                        Чи має можливість постачальник зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо на дату її складання покупець був платником ПДВ, а на дату реєстрації – реєстрацію платника ПДВ покупця анульовано?             Податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця). При цьому реквізит «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» підлягає обов’язковому заповненню та повинен відповідати Реєстру платників ПДВ на дату складання податкової накладної.     Отже, якщо на дату складання податкової накладної покупець був платником ПДВ, а на дату її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію платника ПДВ покупця анульовано, у полі «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» такої податкової накладної зазначається індивідуальний податковий номер покупця, що був діючим на дату складання такої податкової накладної.              Чи передбачена адміністративна відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН? Відсутність факту реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для не відображення платником податку – продавцем товарів/послуг суми податку на додану вартість за такими податковими накладними в податкових зобов’язаннях відповідного звітного періоду, а отже не призводить до порушення порядку ведення податкового обліку. Тобто відсутність факту реєстрації податкової накладної в ЄРПН за умови відображення сум податку на додану вартість за такою податковою накладною у податкових зобов’язаннях звітного податкового періоду не передбачає притягнення до адміністративної відповідальності платника податку – продавця товарів/послуг.                 Чи має право ФО – іноземець, яка має постійне місце проживання в Україні, здавати нерухоме майно в оренду самостійно? Незалежно від того, що фізична особа – нерезидент має постійне місце проживання в України, здавання в оренду нерухомого майна здійснюється відповідно до вимог пп. 170.1.3 п 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, тобто через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.                  Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума доходу, отриманого ФОП від провадження господарської діяльності? Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.                 Який порядок оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН? Оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних  здійснюється у порядку, визначеному ст. 56 Податкового кодексу України з урахуванням таких особливостей: скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику; скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику; скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Термін розгляду скарги не може бути продовженим; якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не надсилається платнику податків протягом 10-денного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку. Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2017 року № 485.                 В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку? Суб’єкти господарювання, у тому числі новостворені, які не мають об’єктів обчислення екологічного податку не повинні подавати до відповідних контролюючих органів заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів. Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні контролюючі органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року В іншому разі такі суб’єкти господарювання зобов’язані подавати податкові декларації екологічного податку.                 Як визначається дохід за попередній календарний рік, у разі прийняття ФОП рішення про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня наступного року? У разі прийняття фізичною особою — підприємцем рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року заява до контролюючого органу подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Отже, дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.                 За яких умов у платника акцизного податку припиняється обов’язок з подачі декларацій? Якщо платник не є особою, яка реалізує пальне або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.             Чи потрібно подавати уточнюючий розрахунок з транспортного податку у зв’язку з перереєстрацією автомобіля в інший адміністративний район протягом року? У разі перереєстрації автомобіля в інший адміністративний район для випадків, коли передбачається взяття на облік платника транспортного податку у іншому контролюючому органі, такий платник подає до контролюючого органу за новим місцем обліку декларацію з типом «Звітна», а за попереднім місцем обліку декларацію з типом «Звітна нова» (до 20 лютого звітного року) або з типом «Уточнююча» (після 20 лютого звітного року). Чи подає СГ – власник нерухомого майна повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі надання в оренду частини приміщень? Суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна у разі надання в оренду частини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів), які розташовані за одним місцезнаходженням, у повідомленні за ф. № 20-ОПП відображає їх у вигляді одного об’єкта оподаткування. Якщо однотипні об’єкти оподаткування розташовані за різним місцезнаходженням, то їх необхідно показувати як окремі об’єкти оподаткування. Чи повинна ФОП, яка припиняє підприємницьку діяльність закривати рахунки у фінансових установах, у тому числі відкриті для зарахування коштів на вимогу ФО? Фізична особа — підприємець, яка припиняє підприємницьку діяльність повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб).             На яку електронну адресу здійснюється відправлення податкової звітності в електронному вигляді, у тому числі з ЄВ? Платники податків надсилають податкову звітність на електронну адресу: zvit@sta.gov.ua

  • Другие Статті

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    Статті

    16 августа 2022

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Статті

    12 августа 2022

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Статті

    11 августа 2022

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Последние записи блога

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    Новини Харкова

    16 августа 2022

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Новини Харкова

    12 августа 2022

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Новини України

    11 августа 2022

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Ошибка!