«Актуальні питання подання податкової звітності в електронному вигляді»

Статті

10 февраля 2017

«Актуальні питання подання податкової звітності в електронному вигляді»

В  Київській  ОДПІ  м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія ” із в. о. начальника  відділу електронних сервісів та звітності Київської   ОДПІ  м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області  Світланою Дерепко  на тему «Актуальні питання подання податкової звітності в електронному вигляді»  Пропонуємо Вам ознайомиться з відповідями  на найбільш актуальні запитання:                      Де можна отримати інформацію щодо електронних форматів нових форм документів (договору про визнання електронних документів, Повідомлення)? З метою створення сприятливих умов для подання електронних документів на офіційному веб-порталі ДФС ведеться рубрика «Електронна звітність». Платники та розробники програмних забезпечень мають можливість отримати самостійно електронні формати документів, необхідні довідники, програмне забезпечення по формуванню документів в електронній формі та ознайомитись з актуальними новинами.                 Який режим роботи контролюючих органів щодо приймання податкової звітності, у тому числі в електронному вигляді?      Час прийому відвідувачів Центру обслуговування платників створеного при ГУ ДФС, ДПІ, відділенні (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) — з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у п’ятницю — з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., у суботу — з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хвилин. Обідня перерва — з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хвилин. В останній день граничного строку подання звітності, визначеного п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) (з урахуванням вимог п. 49.20 ст. 49 ПКУ), час роботи ЦОП подовжується до 20 год. 00 хвилин. У разі значної кількості відвідувачів куратор ЦОП зобов’язаний збільшити час роботи ЦОП з дотриманням вимог трудового законодавства. Для уточнення роботи ЦОП необхідно звертатися до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації. Терміни прийняття податкової звітності контролюючим органом в електронному вигляді не відрізняються від термінів прийняття її у паперовому вигляді, за винятком подання податкової звітності в електронній формі в останній день граничного строку подання. В останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі контролюючі органи приймають податкову звітність до останньої години (до 24-ї години) дня, в якому спливає такий граничний строк.                  Які дії СГ при необґрунтованій відмові контролюючим органом в прийнятті звітності, у тому числі засобами телекомунікаційного зв’язку? Суб’єкт господарювання при необґрунтованій відмові контролюючим органом в прийнятті звітності засобами телекомунікаційного зв’язку може оскаржити дії в адміністративному або судовому порядку. У разі оскарження дій в адміністративному порядку, суб’єкт господарювання подає письмову скаргу протягом 10 календарних днів, від дня отримання відмови у прийнятті звітності, з одночасним поданням податкової декларації на паперових носіях. У разі оскарженні дій в судовому порядку, суб’єкт господарювання подає скаргу до суду, яким і буде прийнято відповідне рішення.   Чи може ФОП, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів для подання звітності в електронному вигляді, скористатись цими ключами для подання звітності як ФО? Ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові; дата народження; серія і номер паспорта). Тому фізична особа-підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатись цими ключами для подання звітності в електронному вигляді, зокрема податкової декларації про майновий стан і доходи, як фізична особа.                 Яким чином здійснюється підписання податкової звітності у разі подання її в електронному вигляді якщо посада головного бухгалтера вакантна? Відповідно до п.п. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником. Отже підписання податкових декларацій посадовими особами платника податків – юридичної особи проводиться в залежності від форми організації бухгалтерського обліку на підприємстві. У разі створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером – податкова звітність має бути підписана керівником та головним бухгалтером (виконуючим обов’язки головного бухгалтера). Відомості про головного бухгалтера або особу, яка виконує обов’язки головного бухгалтера, платник податків має подати контролюючому органу у 10-денний строк з дня призначення / початку тимчасового заміщення.  

  • Другие Статті

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    Статті

    16 августа 2022

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Статті

    12 августа 2022

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Статті

    11 августа 2022

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Последние записи блога

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    Новини Харкова

    16 августа 2022

    Стартує курс з основ психології для представників волонтерських ініціатив

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Новини Харкова

    12 августа 2022

    «Мереф’янські мурахи» — волонтерська група, яку не зупинити

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Новини України

    11 августа 2022

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Ошибка!