Актуальні питання погашення податкового боргу

Статті

20 марта 2017

Актуальні питання погашення податкового боргу

В  Київській  ОДПІ  м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія ” з начальником  відділу погашення боргу Київської   ОДПІ  м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області  Іриною Сахошко  на тему «Актуальні питання погашення податкового боргу» Пропонуємо Вам ознайомиться з відповідями  на найбільш актуальні запитання:                 Чи може бути застосовано адміністративний арешт коштів на рахунку платника податків?      Відповідно до п. 94.4 ст. 94.4 Податкового кодексу України арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків. Згідно з пп.94.6.2 п.94.6 ст.94 ПКУ арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду. Звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду.                  Чи підлягає погашенню за рахунок майна засновників податковий борг ЮО, яка ліквідується, у разі недостатності майна такої особи? Відповідно до п. 97.3 ст. 97 Податкового кодексу України у разі якщо внаслідок ліквідації платника податків частина його грошових зобов’язань чи податкового боргу залишається непогашеною у зв’язку з недостатністю майна, така частина погашається за рахунок майна засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов’язаннями платника податків згідно із законом, у межах повної або додаткової відповідальності, а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи — за рахунок юридичної особи незалежно від того, чи є вона платником податку, стосовно якого виникло грошове зобов’язання або виник податковий борг такої філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу.                     Яка передбачена відповідальність до СГ у разі відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу?     Відповідно до п.124.1 ст.124 Податкового кодексу України відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з цим Кодексом, — тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.                   Чи може бути застосовано адміністративний арешт коштів на рахунку платника податків?       Відповідно до п. 94.4 ст. 94.4 Податкового кодексу України арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків. Згідно з пп.94.6.2 п.94.6 ст.94 ПКУ арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду. Звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду.  

  • Другие Статті

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Статті

    11 августа 2022

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Пропозиції Української Ради Бізнесу увійшли до Плану відновлення України

    Статті

    11 августа 2022

    Пропозиції Української Ради Бізнесу увійшли до Плану відновлення України

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Статті

    7 августа 2022

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Последние записи блога

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Новини України

    11 августа 2022

    Звернення бізнесу до Президента щодо 10% збору на придбання валюти імпортерами

    Пропозиції Української Ради Бізнесу увійшли до Плану відновлення України

    Новини України

    11 августа 2022

    Пропозиції Української Ради Бізнесу увійшли до Плану відновлення України

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Новини Харкова

    7 августа 2022

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Ошибка!