Новини України
22 ноября 2024
Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками
Новини Харкова
13 февраля 2020
1. Я громадянин України. У минулого році отримав у спадщину квартиру від батька, який також мешкав в Україні. Податок з вартості спадщини я не сплачував. Чи потрібно мені подавати декларацію до податкової?
ВІДПОВІДЬ: Оподаткування вартості об’єктів спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу. Спадщина, що отримана від членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку. Батько належить до членів сім`ї першого ступеню споріднення. Обов’язок платника податку щодо подання річної податкової декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо отримані платником доходи оподатковуються за нульовою ставкою.
Отже, Ви можете не подавати річну податкову декларацію за минулий рік, але за умови, якщо відсутні інші підстави для подання декларації.
2. Мне необходимо подать декларацию. Раньше я отсылал ее по почте. В этом году еще осталась такая возможность? Мне так удобно.
ВІДПОВІДЬ. Декларація про майновий стан і доходи подається громадянином за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:
● особисто або уповноваженою на це особою;
● надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
● засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та про електронні довірчі послуги.
Таким чином, направити декларацію поштою в цьому році Ви також маєте право.
Однак, звертаю Вашу увагу, що у разі надсилання декларації поштою, необхідно здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. Термін подання декларації за 2019 рік – 30 квітня 2020р, а для тих, хто претендує на податкову знижку – 31 грудня 2020 року.
3. За якою формою подається декларація?
ВІДПОВІДЬ: За новою. Форма податкової декларації затверджена наказом Мінфіну від 25 квітня 2019 року №177.
У новій формі декларації передбачено в окремому додатку Ф3 здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку. Також є ще декілька відмінностей від попередньої форми, вони не складні. Якщо виникнуть якісь запитання, ви можете отримати консультативну допомогу щодо заповнення декларації у працівників ЦОПу.
4. Почула від подруги, що можна частину грошей за навчання у 2019 році доньки у приватному дошкільному закладі повернути. Чи правда це і що потрібно зробити?
ВІДПОВІДЬ: Так, це можливо. Згідно із нормами Податкового кодексу України громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Декларацію з метою часткової компенсації зазначених витрат, громадянин може подати упродовж усього 2020 року до органу ДПС за місцем своєї податкової адреси. При цьому, необхідно мати договір, укладений з навчальним закладом, та документи, що підтверджують понесені витрати. В договорі має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги.
5. Мне нужна справка о моих доходах за прошлый год. Заполняю декларацию. Сказали подойти в налоговую за ней. Что для этого нужно?
ВІДПОВІДЬ: Дійсно, довідку про свої доходи Ви можете отримати в органах ДПС. Для цього необхідно звернутись до Центру обслуговування платників. При собі слід мати паспорт, «ідентифікаційний код» та заповнену Заяву. Текст Заяви можна скачати з субсайту «Територіальні органи ДПС у Харківській області» або написати «на місці».
Однак, Ви можете отримати таку інформацію, не виходячи з дому. Для цього необхідно мати «електронний ключ» та скористатися можливостями «Електронного кабінету», зокрема, його приватною частиною (особистим кабінетом). Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.
До речі, «Електронний кабінет» дозволяє громадянам, які заповнюють Декларацію про майновий стан і доходи, частково заповнити її автоматично — на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна, а також відправити її до податкової в електронному вигляді після остаточного її заповнення платником.
6. Я планую надати декларацію, щоб отримати податкову знижку за навчання дитини. Як скоро нам повернуть гроші?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
7. Які документи необхідно надати ФО, яка здійснила переобладнання транспортного засобу з метою отримання податкової знижки?
ВІДПОВІДЬ: Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
8. Я приватний підприємець, але ще працюю в юридичній фірмі. Чи маю я право подати документи на податкову знижку за навчання дитини?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. 166.4.2 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата. Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з відносинами трудового найму.
Отже, фізична особа – підприємець, яка є найманою особою, може скористатися правом на податкову знижку, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати. Щодо доходів від підприємницької діяльності право на податкову знижку не застосовується.
9. Отримав дачний будиночок від рідної тітки, яка мешкала у Харківській області. Що мені сплачувати, які податки?
Відповідь: Об’єкти спадщини, що успадковуються фізичними особами — резидентами — членами сім’ї спадкодавця-резидента першого та другого ступенів споріднення (її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені, її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки) оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, а об’єкти спадщини, що успадковуються фізичними особами — резидентами, які не є членами сім’ї спадкодавця-резидента першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються ПДФО за ставкою 5 відсотків.
Крім того, дохід у вигляді вартості успадкованого майна є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.
Особами, відповідальними за сплату ПДФО та військового збору до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Тобто, якщо Ви отримали спадщину від тітки, необхідно подати Декларацію про майновий стан і доходи та сплатити з доходу у вигляді вартості спадщини податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 5 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.
Новини Харкова
22 ноября 2024
Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками
Новини Харкова
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини Харкова
6 ноября 2024
Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»
Новини України
22 ноября 2024
Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками
Ошибка!