Інтернет-конференція з представниками податкової служби Харкова

Новини Харкова

25 июля 2019

Інтернет-конференція з представниками податкової служби Харкова

Он-лайн спілкування відбудеться 25 липня з 10.00 до 11.00:

    1. Питання:Здравствуйте! Скажите, должна ли я платить налог на недвижимость, если я использую свое здание в предпринимательскойдеятельности? Спасибо за ответ.

    Відповідь: Доброго дня! Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. При цьому, Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ) визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб. Тобто Ви сплачуєте податок на нерухоме майно, яке використовуєте у підприємницькій діяльності, як фізична особа.  

    1. Питання: В мене фермерське господарство. Здаю будівлю, що належить моєму господарству, в оренду. Чи потрібно сплачувати податок на нерухому майно за цю будівлю?

    Відповідь: Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Разом з цим, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор), та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (п.п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу). Тобто, якщо будівля (споруда) сільськогосподарського товаровиробника (ЮО та ФО), віднесена до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» код 1271) Класифікатора, здається їх власником в оренду, лізинг, позичку, то така будівля (споруда) оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на загальних підставах. Таким чином, Ви є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.  

    1. Питання: Нашей фирме принадлежит помещение, которое используется под офис. Надо ли платить налог на недвижимость?

    Відповідь: Так, будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.  

    1. Питання:У меня есть дом и квартира. Живу в доме, а квартиру сдаю квартирантам. Слышал, что есть льготы по налогу на недвижимость. Будет ли льгота применяться в моем случае?

    Відповідь: Податковим кодексом України (далі – ПКУ) визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів; в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Водночас, нормами ПКУ встановлено, що ці пільги з податку на нерухомість не застосовуються для фізичних осіб до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності). Отже, при обчисленні податку з декількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи, до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання доходів, пільги, передбачені ПКУ, не застосовуються.  

    1. Питання: Я отримала платіжку від податкової на сплату податку на нерухомість. Скажіть, будь ласка, чи можна мені підійти та уточнити суму, вказану у платіжці.

    Відповідь: Дякую за запитання. Так, дійсно, органи ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника нерухомості обчислюють суми податку з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб та надсилають/вручають платникам податкові повідомлення – рішення про сплату податку. Якщо платник не отримав податкове повідомлення – рішення, чи отримав повідомлення, що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то йому варто звернутися до органу фіскальної служби за місцем своєї реєстрації та провести звірку. У разі необхідності буде зроблений перерахунок податку відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків. Звертаю увагу, що податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів  з дня отримання податкового повідомлення — рішення.  

    1. Питання: Отримала в серпні 2018 році у спадщину від батька будинок. З якого періоду мені будуть нараховувати податок на нерухоме майно?

    Відповідь: Для фізичної особи, яка отримала об’єкт житлової нерухомості у спадщину після смерті його власника, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється контролюючим органом за місцем її податкової адреси (місцем реєстрації) починаючи з місяця, в якому вона набула право власності.  

    1. Питання:Здравствуйте. У меня квартира в Харькове, в которой я проживаю, и дом в Песочине. В какую налоговую мне обращаться, чтобы сверить данные по моему имуществу?

    Відповідь: Доброго дня. Для проведення звірки Вам слід звернутися з письмовою заявою до територіального органу фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації). При собі слід мати оригінали відповідних документів, зокрема  документів на право власності. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими оригіналами відповідних документів, проводиться перерахунок суми податку і надсилається (вручається) нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення, якщо воно вже було надіслано, вважається скасованим (відкликаним).

    1. Питання: Я отримала повідомлення рішення для сплати податку на нерухоме майно. В які терміни мені необхідно сплатити податок?

    Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.  

    1. Питання: В прошлом году продал дом вместе с придомовыми постройками, за которые раньше платил налог на недвижимость. Будет насчитываться налог за 2018 год?

    Відповідь: Статтею. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності. Тобто, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Вам буде нарахований з 1 січня 2018 року і до того місяця, у якому було продано Ваше майно.  

    1. Питання: Скажіть, хто сплачує податок на нерухоме майно, якщобудинок за документами належить моєму 16-річному сину?

    Відповідь: Згідно з п. 99.2 cт. 99 Податкового кодексу України грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.  

    1. Питання: У меня в есть дом, который достался в наследство от родителей. Но дом в состоянии, не пригодном для проживания. Скажите, неужели я должна буду платить налог на недвижимость?

    Відповідь: Податковим кодексом України передбачено, що не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад Підтвердити, що житлова нерухомість непридатна для проживання Ви можете, надавши до фіскального органу за місцем свого проживання (реєстрації) такі документи: а) рішення виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів про визнання жилого будинку (жилого приміщення) невідповідним санітарним і технічним вимогам та непридатним для проживання; б) проект рішення виконавчого комітету обласної, міської (міста республіканського підпорядкування) Ради народних депутатів про дальше використання жилого будинку (жилого приміщення) або про знесення будинку. Разом з цим нагадую, що Податковим кодексом України встановлені пільги зі сплати податку на нерухоме майно, якими Ви можете скористатись. Так площа житлової нерухомості, що знаходиться у власності фізичної особи, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів; в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.  

    1. Питання:Я предприниматель. Моя квартира в выписке из Госреестра указана как место проведения предпринимательской деятельности. Но по факту это не так. Будет ли применятся льгота при уплате налога на недвижимость?

    Відповідь: Пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема використовуються у підприємницькій діяльності. Тобто, якщо фізичні особи здійснюють підприємницьку діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі – Виписка), то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга застосовуватись не буде. Що стосується об’єктів нежитлової нерухомості, то незалежно від виду діяльності, зазначеного у Виписці, пільга у вигляді зменшення бази оподаткування на них не розповсюджується.

На питання відповідалаВасильєва Ірина Константинівна —  заступник начальника управління — начальник відділу прес-служби управління комунікацій ГУ ДФС у Харківській області

  • Другие Новини Харкова

    Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками

    Новини Харкова

    22 ноября 2024

    Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками

    «Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку

    Новини Харкова

    13 ноября 2024

    «Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку

    Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»

    Новини Харкова

    6 ноября 2024

    Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»

    Последние записи блога

    Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками

    Новини України

    22 ноября 2024

    Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками

    «Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку

    Новини Асоціації

    13 ноября 2024

    «Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку

    Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»

    Новини Асоціації

    6 ноября 2024

    Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»

    Ошибка!