Інтернет — семінар

Статті

27 декабря 2019

Інтернет — семінар

26 грудня 2019 року відбувся Інтернет — семінар за участю  начальника Центрального  управління  Головного управління ДПС у Харківській області Олени Клімової на тему: «Що необхідно знати про застосування РРО з 19.04.2020 року» 

 Пропонуємо відповіді на запитання СГД

Як відмовитися від РРО і почати застосовувати програмні реєстратори?

Закон України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) 19.10.2019 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» № 200.

Законом № 128 внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон про РРО).

Зокрема розділ ІІ «Прикінцеві положення» Закону про РРО доповнено п. 10, відповідно до якого: суб’єкти господарювання, які у зв’язку із застосуванням програмних реєстраторів розрахункових операцій вирішили відмовитися від застосування реєстраторів розрахункових операцій, строк служби яких не закінчився, повинні скасувати реєстрацію таких реєстраторів розрахункових операцій у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, із поданням до контролюючих органів звітних документів, передбачених Законом про РРО. Норма набирає чинності з 19.04.2020.

 

Що таке кешбек і коли він почне діяти?

Кешбек (повернення коштів за нефіскалізований чек) запрацює тільки жовтня 2020 року.

 

Яка процедура?

Купуєте товар/отримуєте послугу на суму, яка перевищує 850 грн, перевіряєте чек на сайті. Якщо інформація про чек відсутня, подаєте скаргу через електронний кабінет.

Якщо чек не був фіскалізований, ДПС проводить перевірку. Якщо виявлене порушення, продавець сплачує штраф, з суми якого покупцю виплачують «кешбек» — 100% вартості товару.

 

Який категорії платників податків необхідно буде обов’язкове застосовувати РРО?

З 01.10.2020 застосування РРО стане обов’язковим в тому числі для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють:

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу інтернет;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону № 265​;

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках);

реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

 

Що таке Програмний РРО?

 Це програма, яку скачують на будь-який пристрій (смартфон, планшет та інше) та в якій фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу (сервер ДПС).

 

Що таке фіскальний сервер?

Це сервер, через який реалізують фіскальну функцію, знайома нам зі звичайних РРО і призначений він для реєстрації звичних для нас розрахункових операцій. Такий сервер здійснює: реєстрацію Програмних РРО; електронних розрахункових документів; електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків; збереження даних щодо проведеної операції з присвоєнням фіскальних номерів; надає через електронний доступ до інформації про розрахункові операції, проведені з використанням Програмних РРО, а також інтеграцію з Програмними РРО.

 

 Де знайти програму?

 Безоплатне програмне забезпечення для встановлення на гаджети суб’єктів господарювання, ДПС розмістить на своєму сайті на початку 2020 року, спочатку у тестовому режимі. Разом з цим, у користувачів є можливість придбати або створити інше, зручне для них програмне забезпечення.

 

Що таке Реєстр програмних РРО та які дані він містить?

Реєстр Програмних РРО веде ДПС. До реєстру вносять: програмні РРО в момент присвоєння їм фіскального номера; відомості про суб’єкта господарювання та його господарські одиниці, де застосовують такі реєстратори, дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовують такі реєстратори. Ці зміни вже діють!

Як видаватимуть чеки?

Суб’єкти господарювання зобов’язані надавати покупцю (включаючи операції через мережу Інтернет), при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі. У тому числі, але не винятково, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений Програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

 

Як працювати, якщо Програмний РРО вийшов з ладу?

На період виходу з ладу Програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюють до моменту усунення несправностей. Альтернатива — застосовувати резервний РРО.

 

Що робити коли Програмний РРО в offline?

На період відсутності зв’язку між Програмним РРО та сервером ДПС проведення розрахункових операцій здійснюють в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюють фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих (та виданих на такий випадок) сервером ДПС. Їх суб’єкт господарювання може використовувати не більше 168 годин протягом календарного місяця — це єдина умова. У таких розрахункових документах зазначають, що розрахункова операція проведена у режимі офлайн і такі документи мають зберігатися Програмним РРО до моменту отримання від ДПС підтвердження про доставку розрахункових документів. Протягом години після встановлення зв’язку із сервером ДПС проходить передача копій створених Програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до сервера ДПС. Такі розрахункові документи передайте до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

 

 

  • Другие Статті

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Статті

    11 апреля 2024

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    «Історії успіху. Новий відлік» — історія цілеспрямованності

    Статті

    21 марта 2024

    «Історії успіху. Новий відлік» — історія цілеспрямованності

    Запрошуємо на головну економічну подію року!

    Статті

    18 марта 2024

    Запрошуємо на головну економічну подію року!

    Последние записи блога

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Новини України

    11 апреля 2024

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    «Історії успіху. Новий відлік» — історія цілеспрямованності

    Новини Асоціації

    21 марта 2024

    «Історії успіху. Новий відлік» — історія цілеспрямованності

    Запрошуємо на головну економічну подію року!

    Новини Харкова

    18 марта 2024

    Запрошуємо на головну економічну подію року!

    Ошибка!