Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини України
6 марта 2024
«Історії успіху» — серія бліц-інтерв’ю з ветеранами, які започаткували власну справу. Сподіваємось, такі інтерв’ю допоможуть краще зрозуміти людей, чиї бізнеси підтримують економіку та рухають країну вперед.
Наш новий герой – Олександр Марков, власник реабілітаційної клініки «Markov.rehabcenter», учасник АТО.
Олександр понад 20 років працював у лікарні невідкладної допомоги, згодом розбудовував реабілітаційне відділення у приватній клініці. Про відкриття власної справи замислювався давно, та реалізувати задум зміг лише завдяки допомозі «Асоціації приватних роботодавців» та грантові Українського ветеранського фонду.
У якому році і з чого почалася ваша підприємницька діяльність? Що спонукало до підприємництва?
В 2019 році оформив ФОП, але самостійний бізнес почав з квітня 2023 р. Головний мотив, який спонукав до підприємництва, це втома від підпорядкування. Коли хочеш щось зробити правильно та гарно, це треба робити самому без будь-кого і незалежно від чужої волі.
Чому саме цей напрям діяльності було обрано?
Я в медицині фактично усе своє життя, з 16 років, офіційно працюю з 18 років. Майже 30 років проробив нейрохірургом, з 2015 року почав займатись та розвивати реабілітацію, створив один медичний центр та одне реабілітаційне відділення в Харкові, потім вже відкрив власну клініку.
Чи залучали ви інвесторів для старту/ розширення бізнесу (банки, родичі, друзі), грантові програми? Які саме програми?
Інвесторів не долучав, брав участь у грантовій програмі від Ветеранського фонду, отримав фінансування на придбання обладнання. Головна складність – це війна, з неї витікає усе інше: це і близьке розташування міста до зони бойових дій, і брак кадрів, і низька платоспроможність людей у місті, і ризики пошкодження приміщення та обладнання, ризики пошкодження автора анкети 🙂
Які складнощі виникали на шляху запуску та розвитку бізнесу?
Бізнес розвивається поступово без провалів та якихось надзвичайних успіхів, є сезонні коливання, є складнощі в плані зовнішніх обставин. У мене є певна перевага – я сам лікар і веду прийом, тобто я робітник у своєму підприємстві, тому я не такий чутливий до кадрового голоду, бо навіть якщо не залишиться робітників – буду працювати сам. З іншого боку це і недолік бо не вистачає часу на адміністрування процесу.
Як правильно набрати і сформувати команду на самому початку «роботи на себе»?
З приводу команди, я орієнтований на молодих людей, яких можна навчити певним навикам та стимулювати їх подальший професійний прогрес. Тут є ризики, бо багато хто з цих людей швидко починають відчувати себе самостійними і йдуть. Але ті, хто залишаються, вони і є опора бізнесу.
Якби можна було повернути час назад, що б ви змінили у своїй бізнес-діяльності? Яких помилок би не припустилися?
Я задоволений своїм життям, навіть не зважаючи на жах, що коїться навколо. Ні чого не бажав би змінити, навіть, якщо така можливість була б. Бо все, що відбувалось, це все привело мене в ту точку, де я зараз. Навіть помилки – це досвід, і вони мають свою цінність. Головне, що має для мене цінність і сенс – це моя родина, усе що я роблю – для них. Для самого себе мені не так багато треба, житло, їжа та знання.
Чи є у вас якийсь особистий секрет успіху, яким ви готові поділитися з починаючими підприємцями?
Секрет успіху простий – треба бути справжнім і робити все по-справжньому. Але це саме мій секрет, іншим він може не підійти.
Новини України
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини України
6 ноября 2024
Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»
Новини України
21 октября 2024
БЛОГ О.ЧУМАКА: Підвищення податків в умовах війни: між необхідністю фінансування армії та загрозами для бізнесу
Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Ошибка!