Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини України
25 января 2023
23 січня в Києві пройшла конференція «Відновлення України — економічний та соціальний аспекти», організованної Українською Радою Бізнесу. На заході учасники обговорювали конкретні кроки для відновлення української економіки та стійкості бізнесу. Участь у дискусії взяли голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер, представники близько 50 провідних бізнес-асоціацій, в тому числі «Асоціація приватних роботодавців», яку представляв Олександр Чумак, президент Асоціації.
Відкрила конференцію голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк. «На законодавчому рівні ми готові слухати, аналізувати й долучати ваші пропозиції при роботі з документами. Дякуємо вам за вашу небайдужість. Відновлення – це не лише про зруйноване житло й інфраструктуру, а й про системні реформи», – зазначила вона.
Коментуючи порушені питання, Данило Гетманцев і Олена Шуляк повідомили, що робота над законопроєктами, закладеними до плану, вже ведеться. Політики висловили сподівання, що призначення віце-прем’єр-міністра з відновлення України пришвидшить роботу над затвердженням Плану як документу та реалізації необхідних реформ в цілому.
Щодо прозорості державних закупівель, то, за словами голови партії «Слуга народу», одразу після російського вторгнення інформація з відкритих реєстрів була закрита. Зараз же, на думку Олени Шуляк, можливо відкрити частину інформації, яка не зашкодить безпеці. Крім того, вся інформація, яка стосуватиметься відбудови України – буде доступною для громадськості, бізнесу і міжнародним партнерам: «Не бачу іншого шляху боротьби з корупцією, як використання цифрових інструментів».
За словами Данила Гетманцева, відкритий план державних закупівель потрібен для того, аби бізнес розумів потреби і відповідно до них розвивав виробництво та послуги. «Будь-яка країна у війну розширювала власне виробництво», наголосив голова Комітету.
Президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак запропонував, аби кожен законопроєкт, який зачіпає сферу підприємництва, проходив оцінювання впливу на бізнес. Така практика існує в багатьох європейських державах, встановлюються зобов’язання щорічного обов’язкового зниження адміністративного навантаження.
Крім того, Олександр Чумак закликав розробляти заходи, які мотивують підприємців повертатися після релокації: «В Харківській області ми спостерігаємо переміщення людей на південь і захід, через що населення деяких громад зросло на 70% і більше. Гуманітарна підтримка не може бути вічною, постає питання створення робочих місць. Потрібні програми місцевого розвитку. Роботу таких програм ми мали змогу побачити за кордоном і хотіли би втілили у себе».
Керівник асоціації додав, що в області не працює жодна державна програма кредитування чи грантової підтримки підприємців через те, що регіон віднесений до територій, де ведуться бойові дії. Підприємці неодноразово порушували це питання, проте воно досі не вирішене. Коментуючи цю тему, представники влади зазначили, що необхідно запускати програми на територіях, де немає загрози захоплення, і пообіцяли провести відповідну комунікацію з урядом.
Представники влади згодні з тим, що необхідно підвищувати якість аналітики до законопроєктів і закликали фахівців до співпраці з Комітетами. В той же час Державна регуляторна служба України має проєкт закону, який зробить необхідними справжні економічні розрахунки до всіх регуляторних законопроєктів, повідомив голова служби Олексій Кучер. Учасники дискусії домовилися опрацювати документ та спільно реалізовувати його. Так представники Асоціації будуть включені в робочу групу з цього питання.
Під час конференції також йшлося про масштабну дерегуляцію – мінімізацію кількості дозволів та ліцензій (законопроєкт №8058). Представники влади підтримують цей документ, у той же час представники бізнесу мають кілька зауважень до проєкту, головне з них – Комісія з перегляду регуляцій має мати у складі не лише представників Кабміну, але і представників бізнес-об’єднань.
«За підсумками конференції учасники домовилися спільно опрацювати обговорені питання, – коментує Олександр Чумак. – Так голова партії Шуляк запропонувала надати пропозиції кандидатур наших експертів, які будуть працювати над доопрацюванням законодавчих змін для сприяння відновленню України. Олексій Кучер очікує наші пропозиції до закону про масштабну дерегуляцію. Данило Гетманцев попросив надати обгрунтування для змін до урядового переліку регіонів, де ведуться бойові дії щодо відновлення доступу харківського бізнесу до державних програм фінансової підтримки. Крім того, плануємо проводити такі зустрічі на регулярній основі».
По матеріалам сайту UBR.
Новини України
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини України
6 ноября 2024
Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»
Новини України
21 октября 2024
БЛОГ О.ЧУМАКА: Підвищення податків в умовах війни: між необхідністю фінансування армії та загрозами для бізнесу
Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Ошибка!