Підсумки 2022 року: результати, успіхи, перспективи та плани

Новини Харкова

16 января 2023

Підсумки 2022 року: результати, успіхи, перспективи та плани

Уже з 26 лютого ми почали нашу волонтерську діяльність – до нас звернулися перші партнери з Європи, які попросили допомогти передати гумдопомогу до Харкова. Це було об’єднання лікарів, які хотіли відправити першу фуру до Харкова. Для нас це було нове, і ми не розуміли, що робити з товарами медичного призначення.

Я запитав, чому саме ми, і представники сторони, яка відправляла, сказала, що ми хочемо знайти таких волонтерів-активістів, які як мурахи точно знають, що роблять і куди треба дотягнути вантаж, де він точно потрібен. Звідси й народилася ідея назвати волонтерську ініціативу «Харківські мурахи». Так ми почали працювати насамперед допомагаючи тим, хто хотів передати гуманітарну допомогу до Харкова та області.

Крім Чехії, до нас надходила допомога з Польщі, Австрії, Німеччини та США. Так нашими партнерами стала одна з найбільших організацій – International Medical Corps, яка займається медичною гуманітарною допомогою. Вони передавали чартерами вантажі для лікарень і госпіталів. Так було березень і майже весь квітень. З квітня почали займатися формуванням гуманітарної допомоги для населення, яке виїхало з окупації, а також для харків’ян, які виїжджали в спокійніші райони Харківської області до своїх рідних та близьких, оскільки місто було постійно під обстрілом. Через таку міграцію місцеві громади стали стрімко збільшуватися в кількості, що призвело до виникнення певного навантаження на громади. Зрозуміло, що люди не мали змоги забезпечити свої сім’ї, тому ми почали співпрацювати з організаціями, що надають гумдопомогу.

У травні в нас з’явилася ще одна ініціатива «Мереф’янські мурахи», яка працювала конкретно в Мерефі та Харківському районі. Тут нашими партнерами стали: CIPE Ukraine, Міжнародний фонд «Відродження», «НОВА ЮКРЕЙН», БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», Zagoriy Foundation і багато приватних ініціатив. Також ми стали співпрацювати з муніципалітетами Австрії, Німеччини, які передавали нам цільову допомогу — продукти харчування, предмети гігієни, одяг.

Сьогодні «Мереф’янські Мурахи» працюють із 1200 сім’ями, а «Харківські Мурахи» приблизно з 6000. Спочатку ми працювали з тими, кого знаємо в громаді, а в Харкові хлопці працювали з районами, які постійно зазнавали обстрілів. Звісно, починали з Північної Салтівки і поступово розширювали свою допомогу на інші райони. Механіка була така: знаходили «старшого по дому», який брав на себе розподіл гумдопомоги на будинок. Він мав зібрати списки людей, які проживають у будинку, скільки дітей/дорослих тощо, і таким чином формували гуманітарні набори.

У Мерефі ми працювали з місцевими, які знали, хто проживав у них на вулиці, тому про нових жителів вони швидко дізнавалися. Так з’являлися волонтери, які відповідали за свої вулиці/райони, вони знали, що кому і скільки потрібно допомоги.

Насамперед ми забезпечували ВПО, багатодітні сім’ї, людей похилого віку, які не можуть себе забезпечувати, допомагаємо людям, які втратили своє житло, або сім’ям, де загинув хтось із сім’ї. Ми порахували, що наприклад, у Мерефі було роздано 3500 продуктових наборів, це близько 10 000 людей.

У травні почалася паливна криза. На щастя, були фонди, які нам допомагали з постачанням палива. Тому змогли забезпечити паливом не тільки наші дві ініціативи, а й допомогти військовим. Нещодавно підрахував, що за той період ми отримали 5000 літрів палива: бензин, дизель, газ.

Але допомагаємо ми нашим військовим не тільки паливом. Регулярно постачаємо їм продукти харчування, обладнання (буржуйки), окопні свічки, сітки маскувальні, одяг. І приблизно, з липня розпочали забезпечення військових засобами для розвідки – планшетами, які використовуються під час розвідки, для координації з іншими підрозділами. Так ми поставили 25 комплектів здебільшого в 227 і 226 бригаду ТрО. Можна сказати, що ми один батальйон повністю забезпечили.

Останні три місяці ми активно займалися постачанням продуктів харчування людям на деокупованих територіях. Крім того, завдяки нашим німецьким партнерам у жовтні-листопаді поставили об’єктам комунальної інфраструктури громад, які постраждали від бойових дій або приймали переселенців, генератори. А також підрозділу, що забезпечує ремонт техніки нашим захисникам.

Продовжуючи розповідь про волонтерство, не можу обійти увагою створення Незалежної ради волонтерів Слобожанщини. Її створення ми ініціювали в серпні. Об’єднання включає в себе 18 волонтерських ініціатив та організацій, допомагає їм у координації роботи. А також займаємося навчанням волонтерів для отримання ними необхідних знань і навичок, які допомагають їм у роботі. Так ми провели курс з основ психології (завдяки нашим партнерам з Ізраїлю), підготували ідентифікаторів вибухонебезпечних предметів.

Дане навчання пройшла перша група, учасники тепер вміють ідентифікувати вибухонебезпечні предмети та повідомляти про небезпеку саперам. Ми будемо продовжувати цю роботу.

Не забуваємо ми і про основну діяльність нашої організації – допомогу в розвитку підприємництва. У вересні за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва ( CIPE Ukraine ) провели фокус-групу, де представники бізнес-асоціацій сформували ТОП необхідних змін для допомоги бізнесу у відновленні своєї діяльності. Сформували ці пропозиції на двох рівнях – місцевому та національному. Пропозиції на місцевому рівні ми розробили і передали керівництву Харківської обласної військової адміністрації та Харківської міської ради, щоб вони врахували їх у своїй роботі. У жовтні разом із партнерами з інших регіонів ініціювали і провели конференцію, де національні пріоритети були презентовані керівництву країни і профільним комітетам Верховної Ради.

Хочу зазначити, що на підставі наших пропозицій, зроблених нами у вересні для місцевої влади, Харківська міськрада внесла правки в документ щодо підтримки розвитку підприємництва на 2023 рік. Наприклад, місто заклало Програму компенсації відсоткових ставок для бізнесу, що дасть змогу залучати дешевші кредити, Програма допомоги в участі бізнесу у виставках Європи, консультаційна підтримка.

Дуже важливо й те, що ми ще працюємо над отриманням нашим бізнесом пільгових кредитів та грантів. Зараз через те, що наша область внесена до списку регіонів, де тривають бойові дії, ні програма 5-7-9, ні державні гранти бізнесу області не надаються, навіть не можна подати заявку. Ми порушували це питання перед Кабміном і профільним комітетом ВР, а також перед головою партії «Слуга народу», щоб вони звернули увагу на це та переглянули цей пункт, тому що зараз Харків за ризиковістю не відрізняється від Полтави, де підприємці можуть отримати таке фінансування.

Закінчили цей рік святом для дітей Будиночок Святого Миколая, куди були запрошені діти з 50 сімей Харкова (діти з сімей загиблих воїнів, ВПО).

Хочу звернути особливу увагу, що незважаючи на війну ми продовжили роботу над «Стратегією розвитку організації на 2023-25 рр». Ми врахували поточну ситуацію і документ містить напрямки діяльності з реанімації бізнесу в регіоні та з допомоги в його розвитку в майбутньому. Слід сказати, що організацій, які зробили такий документ, всього 18 на всю Україну.

Щодо планів, то у 2023 році одним із важливих напрямів нашої діяльності буде підтримання бізнесу ветеранів, допомагатимемо їм розробляти бізнес-плани для залучення фінансування, зокрема грантового, а також запуску й розширення власної справи.

Згідно з нашою новою стратегією плануємо відновити діяльність зі стимулювання експорту, допомоги підприємцям регіону у виході на ринок Європи. У цьому питанні залишаються актуальними наші домовленості з австрійськими колегами, які були призупинені спершу через Ковід, потім через війну.

Наша візія передбачає посилену роботу в регіоні. Ми бачимо себе лідируючою організацією у сфері розвитку підприємництва. Будемо продовжувати працювати у сфері підтримки та розвитку самозайнятості, розробки законодавства, яке формує комфортне бізнес-середовище, а також, активно працюватимемо з міжнародними донорами, які планують підтримувати Україну в проєктах і питаннях відновлення економіки регіону.

Сьогодні ми вже активно працюємо з двома організаціями – ПРООН, USAID. З партнерами вже реалізували проєкт, спрямований на відновлення агрофуд-сектору – провели опитування підприємців агрофуд-сектору і на його підставі сформували конкретні напрямки з підтримки цього сектору. А саме, навчання, консультації, допомога в отриманні грантів, допомога в перенавчанні персоналу, закупівлі обладнання. 

 

Упевнені, що 2023 рік принесе нам не тільки перемогу над російськими військами, а й нові значні перспективи для Харкова та харків’ян.

Олександр Чумак, президент «Асоціації приватних роботодавців»

  • Другие Новини Харкова

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    Новини Харкова

    23 апреля 2024

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Новини Харкова

    18 апреля 2024

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Новини Харкова

    11 апреля 2024

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Последние записи блога

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    Новини України

    23 апреля 2024

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Новини Харкова

    18 апреля 2024

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Новини Асоціації

    11 апреля 2024

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Ошибка!