Платникам податків про застосування РРО

Статті

18 апреля 2017

Платникам податків про застосування РРО

В  Київській  ОДПІ  м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія ” з  начальником  відділу  реєстрації та обліку платників податків Київській  ОДПІ  м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області  Вікторією Усенко  на тему „Платникам податків про застосування РРО ” Пропонуємо Вам ознайомиться з відповідями  на найбільш актуальні запитання:                  Який строк служби РРО? Строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник цієї продукції. У випадку якщо виробником (постачальником) не встановлено строку служби (а це здебільшого стосується старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо 7 років з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9 років від дати випуску, строку служби апарата.                 Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО? Суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Крім суб`єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.                 Чи має право СГ реалізовувати пальне на АЗС без застосування РРО? Реалізація палива на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи спеціалізованого реєстратора розрахункових операцій з роздрукуванням чеків установленої форми. При цьому, РРО можуть не застосовуватись лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.                 З якого періоду застосування РРО є обов’язковим для платників ФОП на ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту? Норми, передбачені п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, будуть застосовуватися з дати набрання чинності нормативно-правового акта, яким буде затверджено перелік таких побутових товарів.                 Чи зобов’язані СГ застосовувати РРО при продажу страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладах під час навчального процесу? Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу.  

  • Другие Статті

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Статті

    7 августа 2022

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Опитування стану мікро- та малого бізнесу

    Статті

    27 июля 2022

    Опитування стану мікро- та малого бізнесу

    Безкоштовні консультації для підприємців

    Статті

    26 июля 2022

    Безкоштовні консультації для підприємців

    Последние записи блога

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Новини Харкова

    7 августа 2022

    Прес-конференція «Трудові відносини під час війни»

    Опитування стану мікро- та малого бізнесу

    Новини України

    27 июля 2022

    Опитування стану мікро- та малого бізнесу

    Безкоштовні консультації для підприємців

    Новини України

    26 июля 2022

    Безкоштовні консультації для підприємців

    Ошибка!