Російський напад на Україну значно погіршив стан українського бізнесу. Підприємці, малі і середні підприємства, незалежно від обсягів бізнесу та місця розташування, відчули зміни економічного середовища. Значна частина бізнесу покинула країну або провела релокацію. Змінилася структура торгівлі, економічні ланцюжки, порядок розрахунків із контрагентами, доступ до фінансування, впала купівельна спроможність населення.
Разом з тим, малий та середній бізнес швидко адаптується до поточної ситуації: шукає нові ринки та напрями діяльності, будує нові ланцюжки постачань та збуту.
Одним з ключових питань лишається доступ до фінансування. В 2022 році урядом України та банками були запущені різноманітні програми, як для підтримки існуючого бізнесу, так і для тих, хто планує стати підприємцем. Крім того, власні програми фінансової та технічної підтримки започаткували міжнародні організації.
SME Banking Club та AFC, за ініціативою Європейського інвестиційного банку (EIB), проводять серію безкоштовних вебінарів*, присвячених підтримці бізнесу під час війни.
Разом з експертами ми детально розглянемо наявні програми, можливості, які вони надають, особливості підготовки документів та основні помилки, яких припускаються заявники.
Участь в вебінарах – безкоштовна, за умови попередньої реєстрації.
*Заходи проводяться в рамках програми технічної допомоги у сфері мікрофінансування в країнах Східного сусідства (ENTAFI), яка фінансується Європейським союзом. Мета програми – підтримка мікро, малого та середнього бізнесу в питаннях розвитку фінансової грамотності, управлінського потенціалу та підприємницьких навичок.
7 березня — «Державні та донорські програми підтримки бізнесу»
Спікер: Олександр Чумак, президент «Асоціації приватних роботодавців»
Майже всі підприємці принаймні чули про державні програми підтримки бізнесу під час війни. Значна менша кількість знає про існування міжнародних донорських програм та грантів.
Проте існує певний скепсіс щодо реальності використання цих інструментів бізнесом.
На вебінарі ми розглянемо:
— — практичний бік державних та донорських програми підтримки;
— — як шукати донорів та залучати кошти програм міжнародної технічної допомоги (гранти);
— — особливості заповнення заявок та розробки бюджетів на отримання грантової підтримки.
Реєстрація