Новини України
22 ноября 2024
Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками
Новини Асоціації
16 февраля 2024
В кінці січня ми провели фокус-групу в рамках проєкту «Зміцнення економічних можливостей жінок під час війни та у післявоєнний період в Харківській області». Даний проєкт впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).
Важливо було визначити та оцінити ключові проблеми, що заважають жінкам бути залученими до процесів економічного відновлення у регіоні, та формулювання переліку топ-пріоритетів необхідних змін для вирішення виявлених проблем соціально-економічної інтеграції жінок.
Отримані відповіді дадуть основу для підготовки проєктів та програм, спрямованих на підтримку жінок-підприємниць, розвиток бізнесу та активну і продуктивну залученість до процесів розбудови громад.
Тож представляємо деякі результати дослідження:
1. Спільною проблемою всіх учасниць фокус-групи є певний брак професійних та навчених фахівців, зменшення попиту та покупців, воєнний стан в країні й постійна небезпека, вірогідність обстрілів Харкова і Харківської області, руйнування ланцюжків логістики та ланцюжків постачання товарів, складнощі роботи з закордонними клієнтами, де потрібно виїжджати за кордон на перемовини, складнощі офіційного працевлаштування для чоловіків, не вистачає або зовсім немає курсів з підвищення кваліфікації за фахом галузей.
2. Всі учасниці висловили спільну думку, що основними викликами для жінок є – поєднання економічної активності з вихованням дітей, за умови виховання дитини самостійно, адже більшість дітей сьогодні навчаються дистанційно. Окрім цього на сьогодні, в умовах війни, у жінок, діяльність яких передбачає мобільність та пересування, можуть виникати складнощі у зв’язку з безпековою ситуацією та обмеженнями щодо цього. Ще одним викликом може стати необхідність перекваліфікуватися у зв’язку з військовою ситуацією та зростанням або зменшенням попиту на ті чи інші вакансії.
3. Учасниці фокус-групи висловили спільну думку, що влада, органи місцевого самоврядування більшою мірою не сприяють розвитку жіночого підприємництва.
4. Всі респондентки зазначили, що до 24 лютого 2022 року спілкування з владою практично не відбувалось. Зараз, якщо підприємці мають потребу у комунікації з владою, без проблем влаштовуються зустрічі та обговорення. Для більш ефективної комунікації з представниками влади підприємцям важливо об’єднуватися в об’єднання і далі зустрічатися з владою. Важливо також чітко розуміти свій запит та витратити час на пошук інформації щодо того, яка людина буде уповноважена допомогти у розв’язанні питання і звернутися саме до неї. Є проблемні невирішені наразі владою питання щодо податків, зокрема на землю, питання анулювання комунальних платежів та ін. Це посилює невизначеність та сприяє тому, що підприємці покидають регіон. Можна запропонувати щомісячні збори представників бізнесу з органами місцевого самоврядування, стабільну систему зустрічей.
І щоб ці зустрічі тривали доти доки не буде вибудувана дорожня
5. Більшість учасниць фокус-групи брали раніше і продовжують зараз брати активну участь в громадській діяльності в місті та громадах.
6. З усіх учасниць фокус-групи тільки дві учасниці брали участь у місцевих, національних, міжнародних програмах підтримки та розвитку жіночого підприємництва. Це програми з залучення жінок до сільського господарства, фінансованих міжнародними організаціями.
Чинна і зараз програма «Сила жінок», яка об’єднує жінок-підприємниць з усієї України. Програми підтримки та навчання підприємців від ГО «Асоціації приватних
7. Крім того, учасниці фокус-групи висловили спільну думку, що зараз важливі знання про м’які навички, навички взаємодії, вміння збирати навколо себе спільноту, проводити
нетворкінгові заходи, навички комунікації, що своєю чергою зможе відновити зв’язки в колективі, створити нові зв’язки з новими, потенційними партнерами. Поширення та інформування Центрами Зайнятості програм розвитку, можливостей працевлаштування.
8. Щодо подальшої участі у розбудові громади Харкова важливо, щоб був постійно діалог з владою на різних рівнях, який маємо зараз. Також потрібен діалог з владою на національному рівні, через те, що сьогодні на загально національному рівні спостерігається тенденція до зниження рівня можливості брати жінкам-підприємцям активну участь у житті держави. Розвиток програм підтримки жінок підприємниць, навчальних програм, що надалі можуть об’єднувати жінок, формувати зв’язки для партнерства, підтримки, напрацьовані клієнтської бази. Всі учасниці висловились за об’єднання жінок-підприємниць, що своєю чергою допоможе і в спілкуванні, навчанні, підтримці, можливості колаборації і взаємодії.
9. Нетворкінгові заходи для обміну досвідом, знаннями, знайомства, партнерства в бізнесі, грантові програми розвитку жіночого підприємництва. Програми розвитку і підтримки жінок – підприємниць від місцевої влади. Програми розвитку і підтримки жінок – підприємниць від міжнародних донорів.
Створення об’єднань жінок-підприємниць для лобіювання своїх інтересів і для більш ефективної комунікації з представниками влади.
Дякуємо за модерування заходу та за зведення інформації Дмитру Ляховецькому та Вікторії Нестеровой – експертам АПР.
Новини Асоціації
22 ноября 2024
Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками
Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини Асоціації
6 ноября 2024
Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»
Новини України
22 ноября 2024
Форум «Економічне відновлення та розвиток»: ключові пропозиції, сформульовані учасниками
Ошибка!