«Це держава повинна впасти. Але «звалитися» – це необхідна, але не достатня умова. Достатня – має бути побудовано нове, за новими принципами і на основі суспільного договору. Величезну роль у побудові нової системи повинні грати громадянське суспільство і бізнес. Саме вони повинні делегувати своїх представників у владу. Буде достатньо 5000-6000 професіоналів на керівні посади та їх окрім як з бізнесу сьогодні взяти нізвідки».
Про те, з якими труднощами пов’язані подібні реформи розповів в. о. начальника ГУ Державної фіскальної служби в Харківській області
Михайло Гагаркін – перший представник бізнесу, призначений на цю високу посаду.
У секції форуму, присвяченій залученню інвестицій, доповідачі зазначили, що основними перешкодами для інвесторів є військові дії на території України. За словами голови правління польської компанії «Progress Holding LLC»
Богдана Адамовича, щоб ефективно використовувати інвестиції після подолання кризи, український бізнес вже сьогодні повинен виходити на європейські ринки.
«Українському бізнесу вигідніше сьогодні стояти на двох ногах – одною в Україні, а іншою в Європі», – зазначив Богдан. За словами економічного радника посольства США в Україні
Чіпа Лейтиніна, багато секторів української економіки становлять інтерес для інвестицій. В першу чергу – сільське господарство, енергетика, IT-сектор.
Традиційним для харківських бізнес-форумів стала велика кількість доповідей та презентацій, які вчать український бізнес європейським правилам гри. Організатори форуму презентували освітній онлайн-курс «Бізнес як товар», розроблений спільно з групою компаній «Фактор». Бізнесменам також розповіли про можливості участі в таких міжнародних програмах, як німецькі SES і USAID “Go Women”, швейцарська SIPPO та інших. Відбувся телеміст з українськими підприємцями, які паралельно брали участь у бізнес-виставці в Ганновері.
В рамках панелі “Реформи”, Президент ХОГО “Асоціація приватних роботодавців”
Олександр Чумакрозповів про роль бізнес асоціацій в реформах і презентував можливості Національної платформи МСБ. За його словами, консолідація бізнесу в Україні сьогодні не достатньо висока, але саме об’єднання дозволяє ефективно впливати на владу. Бізнес асоціації стануть інструментом для лобіювання інтересів підприємців і каталізатором реформ.
«Критикуєш – пропонуй. Пропонуєш – роби» – саме за таким принципом сьогодні діють новітні бізнес об’єднання, такі як« Асоціація приватних роботодавців». За таким же принципом працює Національна платформа малого та середнього бізнесу, створена в січні цього року представниками більш ніж 100 бізнес асоціацій.
Це горизонтальна площадка для об’єднання. Її місія: «Створити найкращий бізнес клімат на континенті». Вже сьогодні платформа пропонує ефективні інструменти як для впливу на владу, так і для розвиток самих бізнес асоціацій.
“Чого хоче нормальна людина, провідний бізнес в Україні? Розвивати свій бізнес, вільно і з задоволенням розпоряджатися заробленими коштами, чесно платити адекватні податки і бути впевненим, що їх не «дерибанять». Підприємець бажає мати зручну форму звітності та прозору систему адміністрування податків і зборів, бути захищеним від корупції та будь-яких спроб перешкодити веденню бізнесу, мати можливість залучити інвестиції або кредитні кошти”, – прокоментував
Олександр Чумак.
Саме ці цілі мають бути досягнуті в результаті реформ і підприємці, в особі бізнес асоціацій, готові лобіювати необхідні зміни та брати в них активну участь.
ДЖЕРЕЛО:
Время