Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини України
12 октября 2022
Хто може отримати компенсацію
Особи, які є власниками житла, яке перебуває на контрольованих Україною територіях та було зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації.
Хто має підтвердити факт руйнації
Органи місцевого самоврядування, а у разі їх відсутності – військово-цивільні адміністрації населених пунктів, утворюють комісію з обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації. В результаті обстеження складається акт.
❗️ Отже власник зруйнованого майна має звернутись з заявою про таке обстеження до органів місцевого самоврядування/військово-цивільні адміністрації населених пунктів протягом 3 робочих днів з дня проведення обстеження житла безоплатно та за наявності в акті обстеження висновку щодо його руйнації (пошкодження) видають заявнику або його представнику довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.
Розмір компенсації
Розмір грошової компенсації постраждалим визначається за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України відповідно до місцезнаходження житла, що є чинними на дату затвердження узагальненого списку відповідно (але не більш як 300 тис. гривень за один об’єкт зруйнованого житла).
АЛЕ! Враховуючи наявність законопроектів, які по новому регулюють порядок та питання компенсації, а також вже діючий механізм подачі заявки про зруйноване та пошкоджене нерухоме майно через застосунок «Дія», рекомендуємо:
▪️ вже зараз подати заявку у застосунку «Дія»;
▪️ дочекатись прийняття нових законів та відповідно до встановлених ними правил пройти процедуру, необхідну для отримання компенсацій.
Важливо! Враховуючи тексти законопроектів (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39283) (хоча вони і можуть змінитись) рекомендуємо вже зараз врахувати їх та почати готуватись до процедури компенсації.
Головним у цьому є ФІКСАЦІЯ СТАНУ МАЙНА.
️1. Важливо переконатися, що у вас, як у власника, є всі документи, що підтверджують право власності на майно. Це можуть бути документи будівництва, правовстановлюючі документи, чеки тощо. У разі втрати документів слід подбати про їх відновлення або виготовлення дублікатів.
️2. Необхідно зафіксувати пошкодження майна за допомогою актів знищення/пошкоджень, складених працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), місцевої влади або військово-цивільних адміністрацій. Сума заподіяної шкоди має бути встановлена на підставі звіту про оцінку майна, або отриманого експертного висновку.
️3. Якщо зафіксувати пошкодження/знищення тимчасово неможливо, зробити акт опису пошкоджень самостійно, підписавши його, зокрема, сусідами-очевидцями.
4. Зробити фото/відео пошкоджень. Сформувати добірку повідомлень про ваш об’єкт у медіа, якщо такі були.
Строки подачі
Наразі законопроектом встановлений строк – протягом всього військового стану та 90 днів після його закінчення.
Для фермерів
Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” за підтримки Мінагрополітики створила електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України війною.
Фермери, господарства і сільгосппідприємства можуть подати заявку та повідомити про завдані їм збитки для опрацювання органами державної влади з метою подальшого відшкодування та компенсації.
Можна фіксувати руйнування, викрадення чи пошкодження:
— земельні ділянки;
— інфраструктурні об’єкти;
— сільськогосподарська техніка;
— вантажні та легкові автомобілі;
— запаси ресурсів;
— обладнання та устаткування;
— продукція тваринництва та рослинництва.
Зафіксувати збитки можна за посиланням damagedagro.in.ua.
1. Фіксацію фактів руйнації/пошкодження об’єктів нерухомого майна бажано здійснювати у максимально близький день після вчинення акту агресії РФ, що спричинив його руйнацію/пошкодження з урахуванням безпекової ситуації.
2. Залучаємо уповноважених осіб з боку Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акту або ж представників місцевої адміністрації (у разі функціонування останньої або після відновлення її функціонування) з метою складення акту обстеження житла.
3. У разі неможливості залучити представників влади, складаємо акт руйнування самостійно з сусідами (якщо є така можливість), у довільній формі із застосування засобів фото та відеофіксації.
4. Відео
4. 1. Знімайте так, аби можна було ідентифікувати місце події;
4. 2. Перевірте правильність налаштування дати та часу в камері (аби вони відповідали дійсним);
4. 3. Увімкніть геолокацію, але не розповсюджуйте таке відео в соціальних мережах та месенджерах (це лише для Вас та для подання до уповноважених органів, суду). Геолокація дозволить в майбутньому об’єктивно перевірити та підтвердити місце зйомки;
4. 4. Докладно зніміть на відео всі пошкодження. Якість відео — максимальна. Не виключено, що в майбутньому доведеться за цими відео проводити експертизу розміру шкоди;
4. 5. На початку відео озвучте вголос дату, час, адресу (місце) проведення зйомки, свої анкетні дані (це підтвердить, що запис має відношення саме до Вашої власності);
4. 6. Опишіть обставини яким чином, від чого відбулося пошкодження/руйнування майна, якщо є відомості — від якого виду зброї й типу боєприпасу, траєкторію руху боєприпасу вкажіть (з якого напрямку), вкажіть, що руйнування відбулося саме від зброї та дій військових загонів армії рф.
Новини України
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Новини України
6 ноября 2024
Підсумки Форуму «Економічне відновлення та розвиток: консолідація зусиль громадянського суспільства, бізнесу і влади»
Новини України
21 октября 2024
БЛОГ О.ЧУМАКА: Підвищення податків в умовах війни: між необхідністю фінансування армії та загрозами для бізнесу
Новини Асоціації
13 ноября 2024
«Створення культури партнерства»: підтримка малого бізнесу Харківщини та розвиток місцевих продуктів для міжнародного ринку
Ошибка!