Звіт про діяльність ГО «Асоціація приватних роботодавців» за 2022 рік

Новини Харкова

6 марта 2023

Звіт про діяльність ГО «Асоціація приватних роботодавців» за 2022 рік

Наша місія: Ми об’єднуємо практиків для розвитку підприємництва і створення сприятливого бізнес середовища. Наша візія: Ми активне лідерське об’єднання, яке втілює кращі підприємницькі практики для розвитку бізнесу і відстоює його інтереси, та впливає на майбутній розвиток підприємців і України.

 

Головна ціль діяльності Організації — представництво та захист економічних, правових, соціально-трудових та інших законних прав та інтересів своїх членів, сприяння їх підприємницькій діяльності.

Основні напрямки діяльності полягають в поліпшенні сприятливих умов і підтримки малого та середнього підприємництва (МСП), проведення інформаційних заходів, адвокасі кампаній, налагодженні взаємодії і діалогу з органами місцевого самоврядування через партнерські відносини бізнесу з владою, налагодження зв’язку з членами місцевої громади, співпраця для досягнення спільної мети в проведенні реформ в сфері розвитку підприємництва, розвитку економіки місцевих громад, боротьби з корупцією, децентралізації, прозорого і підзвітного врядування. Організація є однією з самих авторитетних в регіоні, має високий рівень довіри як з боку бізнесу, так і з боку місцевої влади, є експертом у сферах: — розвиток підприємництва; — розвиток економіки місцевих громад; — законотворчість та розробка програм місцевого економічного розвитку; — адвокація.

Представники організації входять до консультативно-дорадчих органів при:

— Президентові України; — Харківській обласній державній адміністрації. Організація є розробником та виконавцем місцевих програм сприяння розвитку підприємництва. За період свого існування Організація співпрацювала та співпрацює з національними та іноземними донорами для реалізації проектів, а саме:

  • МФ“Відродження”
  • CIPE Ukraine
  • European Endowment For Democracy
  • Nationat Endowment For Democracy
  • ПРООН
  • Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
  • “Фонд Східна Європа”
  • KUSANONE
  • MASHAV
  • ZagoriyFoundation
  • “Мережа 100% життя Рівне”
  • ІСАР “Єднання”
  • Nova Ukraine

 Діяльність організації після повномасштабного вторгнення росії

24 лютого 2022 року росія вторглася в Україну. З початку повномасштабного російського вторгнення Харківська область зазнавала нападів росії, включаючи бомбардування та обстріли. Харків – одне з найбільших міст, розташоване поблизу лінії фронту. До вторгнення населення міста становило 1,5 мільйона жителів. Через постійні обстріли, ракетні, артилерійські обстріли та бомбардування частина населення переселилася в інші частини України. Деякі жителі перетнули кордон і оселилися в інших країнах світу. Незважаючи на те, що з Харківської області виїхало багато людей, близько 1,9 млн жителів все ще проживають у місті та області.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість внутрішньо переміщених осіб збільшилася втричі — з 1,5 млн осіб до 4,5 млн. В Міністерстві Соцполітики підкреслюють, що насправді таких людей може бути більше. Бо цифри кажуть про зареєстрованих осіб, та не всі громадяни з різних причин вдаються до реєстрації. Згідно даних Міністерства Соцполітики на кінець жовтня 2022 року серед усіх областей лідером за кількостю ВПО є Харківська область, яка прихистила 366,0 тис. ВПО, а сам Харків – 102,0 тис.

Станом на кінець 2022 року окупованою залишалося приблизно 1,7% території області. За даними Департаменту соціальної політики Харківської ОВА на деокупованих територіях залишилося приблизно до 150 тис. населення, що потребує гуманітарної та психологічної допомоги.

ГО “Асоціація приватних роботодавців” була створена у 2010 рокі у місті Харків. Основною діяльністю до війни — це сприяння розвитку економічних можливостей місцевих громад, розвиток самозайнятості та підприємництва, адвокація, публічно-приватний діалог. Організація об’єднувала практиків для розвитку підприємництва і створення сприятливого бізнес середовища. Цільовою аудиторією її проектів серед інших були вразливі категорії населення, а саме: ВПО, ветерани АТО/ООС та члени їх сімей, національні меншими, люди з інвалідністю.

Після початку війни вже 25 лютого ми призупинили основну діяльність через небезпеку. Призупинено надання послуг, проведення заходів, адміністративна діяльність. Персонал організації вибув у безпечні місця.  

Ми сформували мережу з волонтерських ініціатив «Харківські мурахи» та «Мереф’янські мурахи». Обидві працюють над забезпеченням гуманітарних потреб населення та надає підтримку захисникам. Перша ініціатива забезпечує гуманітарною допомогою 6000 адрес отримувачів у Харкові, друга — 1300 адрес отримувачів у Мереф’янській територіальній громаді. Волонтери розвозили продуктові та гігієнічні набори не дивлячись на постійні обстріли. Організація почала здійснювати діяльність для подолання гуманітарних проблем в регіоні.

Основною цільовою аудиторією надання гуманітарної допомоги є переселенці з зони ведення бойових дій, евакуйовані з тимчасово окупованих територій, зі звільнених територій та ті що залишаються на деокупованих територіях, особи, що втратили майно та/або постійне джерело доходів, особи з інвалідністю, особи, що мають хронічні або тяжкі захворювання, багатодітні сім’ї.

На початку війни ми звернулися до наших партнерів Mashav та спільно розробили програму для підготовки спеціалістів-психологів, які надавали допомогу людям у бомбосховищах. Пізніше ми разом розробили програму для підготовки волонтерів для надання першої психологічної допомоги.

Для забезпечення безпеки серед населення налагодили навчання волонтерів-ідентфікаторів вибухонебезпечних предметів та домедичної допомоги при вибухових травм, провели перемовини з ДСНС для організації такого навчання. Для цього провели зустріч з залученням інших волонтерських ініціатив. Разом з фахівцями «Міжрегіонального гуманітарного центру з розмінування ДСНС України» було розроблено спеціальний «Курс цiльового призначення з пiдготовки фахiвцiв для проведения попередньої вiзуальної iдентифiкацiї вибухонебезпечних предметiв» для навчання волонтерів, представників місцевих громад та підприємців.

У результаті проведеної підготовчої роботи був розроблений комплексний навчальний курс та у 2022 році проведено навчання перших груп учасників.

Проведено навчальний курс з основ психології. Тренінг “Курс навчання основ самодопомоги та допомоги ближньому у кризових ситуаціях”. Навчання пройшли 40 учасників, що представляють 26 волонтерських ініціатив. Волонтери отримали знання з основ надання психологічної допомоги. Волонтери отримали покроковий інструмент виконання своїх обов’язків, мають контакти з професійними психологами при необхідності їх залучення до надання допомоги. Учасники скористалися консультаційним супроводом для отримання психологічної допомоги у скрутному становищі.

Проведено тренінг «Курс цiльового призначення з пiдготовки фахiвцiв для проведения попередньої вiзуальної iдентифiкацiї вибухонебезпечних предметiв». Це перший курс з підготовки фахiвцiв для проведения попередньої вiзуальної iдентифiкацiї вибухонебезпечних предметiв, що було проведено за ініціативою громадської організації у регіоні. Волонтери отримали знання з ідентифікації вибухонебезпечних речовин та предметів. На курс зареєструвалися 33 учасника з 12 волонтерських ініціатив. Завершили навчання 26 волонтерів, які  отримали знання та сертифіковані як ідентифікатори вибухонебезпечних предметів, мають контакти представників ДСНС для повідомлення про вибухонебезпечні предмети та методичні матеріали для подальшого використання.

Проведено навчання представників волонтерських ініціатив з основ домедичної допомоги при вибухових травмах. 26 волонтерів отримали знання та навички з надання домедичної допомоги при мiнно-вибухових травмах, застосували їх при практичних зайняттях з використанням медичного манекену. Волонтери мають покроковий інструмент виконання своїх обов’язків, мають контакти з представниками медичних підрозділів ДСНС та воєнними медиками. Учасники  отримали додаткові консультації з надання домедичної допомоги людям з хронічними захворюваннями та тими, що знаходяться у шоковому стані.

Проведено  навчання представників волонтерських ініціатив з фандрейзингу та менеджменту проектів. Волонтери отримали знання з фандрейзингу та менеджменту проектів, підготовки проектних заявок на фінансування за кошти донорів. У навчанні прийняли участь 31 учасник, з 20 волонтерських ініціатив. Отримано знання з написання грантових заявок. Надано консультації волонтерським ініціативам у розробці конкретних проектних заявок на залучення грантових коштів. Учасники отримали консультації з розробки проектних заявок та розробили проектні заявки на фінансування у рамках діючих грантових конкурсів.

Завдяки реалізації цієї діяльності з тематики проєкту у 2022 році ми отримали зворотній зв’язок від учасників, що дозволило доопрацювати навчальну програму згідно отриманих зауважень.

 Повернення до основної професійної діяльності

Бізнес, особливо на сході України, продовжує перебувати в умовах невизначеності. Багато питань, на які немає відповідей, багато проблем, які не мають вирішення. Як наслідок — втрата економічного потенціалу громад і регіону вцілому.

«Асоціація приватних роботодавців», яка об’єднує підприємців Харкова і Харківської області, у серпні-вересні провела опитування своїх членів стосовно ведення підприємницької діяльності у воєнний час.

За даними опитування стосовно ведення підприємницької діяльності у воєнний час, серед тих, хто провів релокацію бізнесу, 12,1% вирішили не повертатися в регіон. А 20,7% — повернуться за наявності деяких передумов.

Головних таких передумов п’ять:

1. Закінчення обстрілів, закінчення військових дій. Перемога.

2. Відновлення купівельного попиту.

3. Відновлення та відбудова інфраструктури.

4. Поява визначеності у державній регуляторній політиці щодо підприємців.

5. Дерегуляція.

Майже 58% опитаних харківських підприємців залишилися в регіоні. Третина з них перебуває у стані прийняття рішення про релокацію бізнесу.

Питання, які турбують бізнес «червоної» зони. Крім невизначеності, питання безпеки — ще один негативний фактор впливу на економічну активність. 62,6% респондентів опитування назвали його суттєвим, таким, що унеможливлює розвиток бізнесу.

Хто компенсує втрачене і зруйноване майно? Потрібна зрозуміла оцінка зруйнованого майна і його компенсація.

Питання стосується не лише підприємств, а й торгових місць на ринках. У підприємців, які торгували на найбільшому ринку Харкова — ринку Барабашово, зруйновані робочі місця, і вони не мають де працювати.

Питання щодо компенсації можна, своєю чергою, розділити на два. Перше – компенсація коштом репарацій, які можливо, будуть після війни.

Оскільки багато підприємців надають свої приміщення для розміщення наших захисників, під час розгляду в міжнародних судах це розглядатиметься як законна воєнна ціль, і жодної компенсації бізнес не отримає. Таке питання можна вирішити лише на рівні держави шляхом компенсації через Міністерство оборони, також коштом репарацій.

Залучення коштів для поповнення обігових коштів, відбудови зруйнованого бізнесу та втраченого обладнання, навчання персоналу, модернізації.

Навіть у приватних бесідах банкіри не приховують: Харків і Харківська область – це «червона» зона. Програма кредитування 5-7-9% не працює. Можна подавати скільки завгодно заявок, але буде відмова. Тому що банки ухвалюють рішення за стандартною процедурою надання кредитів, і кредит отримати неможливо.

До всього — жодних грантів від держави у рамках діючих програм підприємці отримати не можуть, тоді як на інших територіях України, що не входят в перелік тих де ведуться бойові дії, програми надання грантів для бізнесу працюють.

Цільова аудиторія організації за основним напрямком діяльності сформована у рамках стратегічної сесії (листопад 2022 року): Підприємець чи компанія, що вимушені зупинити або скоротити свою діяльність, та/або провести релокацію та мають потребу у: — поверненні до активної бізнес діяльності та/або до регіону; — відновленні виробничих процесів, потужностей та майна; — залученні матеріальних та/або нематеріальних ресурсів для відновлення; — комфортних та безпечних умовах для їх діяльності. Цільова аудиторія за розміром: — мікро; — малі; — середні. Цільова аудиторія за галузями (сферами): — сфера надання послуг; — виробництво та переробка сг продукції; — доробка сг продукції; — виробництво продуктів харчування для кінцевого споживача; — IT; — виготовлення будівельних матеріалів; — виготовлення меблів; — легка промисловість; — легке машинобудування; — military tech; — та інші Додаткову увагу ми приділяємо підприємствам де: — власниця жінка; — власник ветеран; — власник ВПО. 

Стійкість громад дуже сильно залежить від бізнесу, який забезпечує робочі місця.

Якщо бізнес виїжджає, ми втрачаємо робочі місця. Це призводить до навантаження на ринок праці, відсутності надходжень до дохідної частини бюджетів місцевих громад та збільшення кількості безробітного населення, що постійно потребує отримання гуманітарної допомоги. З іншого боку, гуманітарна допомога, що надходить у регіон у натуральному вигляді створює неконкурентні умови для місцевих виробників продуктів та товарів.

Для сприяння відновленню економічної активності та діяльності підприємців ми провели ряд заходів.

У вересні представників місцевого бізнесу Східного регіону обговорили наявні проблеми відновлення економіки регіону, сприяння розвитку підприємництва та відновлення інфраструктури.

Розробка стратегії відновлення економіки та бізнесу регіону. Сформовані пріоритети бізнесу східного регіону. Пріоритети презентовано на Форумі у Києві. Сформовані ТОП-10 національних пріоритетів бізнесу. 

Організовано координацію взаємодії об’єднань бізнес-спільноти східного регіону України

Серед змін, які потрібні для пожвавлення економічної активності у регіоні, учасники визначили зокрема:— запровадження страхування воєнних ризиків;

— забезпечення ефективного бронювання персоналу;

— процедура оцінки втрат через зруйнування та окупацію виробничих потужностей та допомога держави у компенсації або у відновленні;

— сприяння пільговому кредитуванню або надання грантів на відновлення та розвиток;

— розробка та/або актуалізація місцевих програм розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності;

— демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природніх монополій — зокрема, електромереж;

— створення навчального центру комерційного розмінування;

— запуск програми для підтримки бізнесу, що залишився працювати у Харкові, шляхом надання преференцій;

— забезпечення можливості відряджень чоловіків за кордон на термін від 2 до 3 тижнів з бізнесових питань;

— вирішення питання заборгованості по електроенергії.

Ці важливі завдання було обговорено з представникам законодавчої та виконавчої влади на форумі «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: виклики воєнного часу» 21 жовтня у Києві, учасники дискусії дійшли спільного бачення майже по всіх обговорених питаннях.

Організація завершила розробку проекту Стратегічного плану розвитку на 2023-2025 роки, який враховує поточну ситуацію в країні та стан бізнесу у регіоні. Оновлені основні політики. Йшла робота над оновленням політики членства та формування оновленого пакету послуг та сервісів.

Ми приймаємо активну участь у формуванні програм та необхідних законодавчих змін для відновлення України.

 Гуманітарна діяльність та надання допомоги ЗСУ

Організація налагодила надходження гуманітарної допомоги у регіон та її подальшу доставку тим хто потребує.

За 2022 рік було надано 19800 гуманітарних наборів вразливим категоріям населення.

Ми налагодили співпрацю з надавачами допомоги:

       International Medical Corps., USA

       World Central Kitchen

       ZDOROVY.agency

       Товариство друзів святого Егідія, Італія

       Nova Ukraine

       Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні

       громади міста Аугсбург, району Беблінген Германія та міста Клагенфурт, Австрія,

       благодійними ініціативами Чехії, Словенії, Румунії.

 Серед закладів, яким ми надавали допомогу:

       Харківський військовий госпіталь,

       4-та лікарня невідкладної допомоги,

       Кардіохірургічне відділення 17-ї лікарні,

       Харківська обласна дитяча лікарня,

       Харківський міський перинатальний центр,

       Мерефянська районна клінична лікарня,

       Хорошевський геріатричний пансіонат,

       Центр первинної медичної допомоги Харківського району,

       7-й міський пологовий будинок.

Організація надавала допомогу захисникам України (підрозділи ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПС).

Основні види допомоги:

— одяг;

— обмундирування;

— предмети особистої гігієни та миючі засоби;

— продукти харчування;

— розхідні матеріали та засоби для облаштування позицій;

— інструмент, електро- та бензо-інструмент;

— автономні джерела енергії;

— засоби особистого захисту;

— оптичні прибори;

— медикаменти та медичні засоби;

— електронне обладнання;

— паливо та інш. 

Загальні витрати на надання допомоги склали: 1,882 млн.грн.

З них благодійні пожертви від підприємців та населення: 1,052 млн.грн. 

Бюджет проектної діяльності склав: 3,354 млн. грн.

 

Управління проектами у 2022 році: 

№ з/п

Назва проєкту

Сума фінансової підтримки

Джерела фінансування

Строки виконання

Короткий опис

1

«Волонтерська ініціатива «Харківські мурахи»»

520000,00 грн.

МФ «Відродження»

20.05.2022-31.10.2022

Об’єднано 18 волонтерських ініціатив, підписано Меморандум про співпрацю, Створено Незалежну раду волонтерів Слобожанщини, проведено навчальні заходи для розвитку волонтерства. 

2

«Забезпечення гуманітарних потреб населення громади та переселенців, що знаходяться на території громади та у місцях компактного поселення (шелтери)»

286000,00 грн., 366880,00 грн.

 

БО «Мережа 100% життя Рівне»

01.08.2022-31.10.2022,

01.12.2022-28.02.2022

Забезпечено гуманітарною підтримкою (надання продуктів, засобів особистої гігієни) 1200 сімей та 2 шелтери у Харківському районі

3

«Активна підтримка та навчання волонтерів Слобожанщини оперативному реагуванню на безпекові виклики»

183000,00 грн.

БО «Мережа 100% життя Рівне»

01.09.2022-30.11.2022

Сприяння розвитку волонтерства у регіоні шляхом надання освітніх послуг за напрямками:

— основи психології;

підготовка фахівців з ідентифікації вибухонебезпечних предметів;

— домедичної допомоги;

— фандрейзингу та менеджменту проектів.

4

Координація взаємодії обєднань бізнесспільноти східного регіону України

100250,00 грн.

CIPE Ukraine

30.11.2022-30.03.2023

Розробка стратегії відновлення економіки та бізнесу регіону. Сформовані пріоритети бізнесу східного регіону. Пріоритети презентовано на Форумі у Києві. Сформовані ТОП-10 національних пріоритетів бізнесу. 

5

Волонтерська ініціатива «Харківські мурахи»

 

350000 грн.

МФ «Відродження»

01.06.2022-31.08.2022

Налагоджено надання гуманітарної допомоги у громаді. Забезпечено регулярною продуктовою допомогою 1500 осіб щомісячно.

6

Волонтерська ініціатива “Харківські мурахи”

200000,00 грн.

Фонд родини Загорій

01.06.2022-30.09.2022

Забезпечено розвиток волонтерської ініціативи, налагоджено надходження гуманітарних вантажів у регіон, забезпечено інтеграцію ВПО у місцеві громади

 Інформування про діяльність, у т.ч. по волонтерським ініціативам ми здійснюємо на інформаційних ресурсах організації:

— сторінки в фейсбуці: https://www.facebook.com/apr.org.ua

https://www.facebook.com/merefa.murahi

— у інстаграмі: https://www.instagram.com/apr_kh/

— у телеграмі: https://t.me/aprkharkiv

— сайт https://apr.org.ua/

Фінансовий звіт організації за 2022 рік fin_zvit_АПР_2022

 

 

  • Другие Новини Харкова

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    Новини Харкова

    23 апреля 2024

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Новини Харкова

    18 апреля 2024

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Новини Харкова

    11 апреля 2024

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Последние записи блога

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    Новини України

    23 апреля 2024

    Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Новини Харкова

    18 апреля 2024

    КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ЖІНОЧОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Новини України

    11 апреля 2024

    Регіональний форум «Економічне відновлення та розвиток Харківської області в умовах війни» – план подальших дій

    Ошибка!